Kultissimo.hu

Nem cikk a Nem a Messiásról

nemamessi1Nem Monthy Python, hanem Monty Python. A Monty ugyanis a Montgomery beceneve, és ugye Galla sem Mikhi, hanem Miki, sőt ha nem becézzük, akkor Miklós. Szóval jön, jön, jön Eric Idle és a Brian élete, ami ugye nem a messiás. Ja, hogy ez a címe? Fantasztikusan kötöttem, egy újságíró veszett el bennem.

Na akkor nekifutok még egyszer.

Fantasztikus (szóismétlés lenne, ezért írtam új passzusba!) és szuper produkció, ellenállhatatlan, utolérhetetlen, a GM49 Holló színházbéli frontembere szerint nem víg oratórium, hanem vigyoratórium (Ez ugye szóvicc!).  Szóval jön a „Nem a messiás”, azaz Krisztus történetének és Händel Messiás című oratóriumának közös paródiája. Vagyis a Brian élete egy kicsit másképp. És a május 31-én bemutatandó (a Papp László Budapest Sportarénában! Csak az információérték kedvéért) gigantikus produkció hozza magával a szerző producert (csak az egyik szerzőt!) Eric Idle-t, aki valószínűleg csak azért örül, hogy Budapesten bemutatják ezt a félig klasszikus oratóriumot, mert végre először ellátogathat hazánkba, amit eddig érthetetlen okok miatt nem tett meg. (Játszik is a darabban! Ez új információ!)

Tényszerűen, plagizálva a sajtóanyag mondatait (egy az egyben)

A méltán elhíresült Monty Python film, a Brian élete alapján készült Nem a Messiás című vígoratórium végre itthon is látható. Május 31-én mutatják be Eric Idle és John Du Prez művét egy száztagú kórus, valamint a Dohnányi zenekar kíséretében Janza Kata, Homonnay Zsolt, Hajdu Steve, Galla Miklós, Heiter Melinda Pintér Dömötör és – nem utolsó sorban – Eric Idle főszereplésével.

nemamessi2

Ja meg még ami eszembe jut csak úgy

Pintér Dömötör nem csak kiváló énekes, hanem matematikát korrepetál például a Müpában, ráadásul igen szép orgánumával teszi mindezt (vagy csak ezt mondták, én meg elhittem!) A karmester, Hollerung Gábor is matematika fizika szakon végzett. GM szerint ők rendes tisztességes emberek. Apropó! Galla Miklós, aki nem csak római katonát, de kék ruhás női konferansziét is alakít a darabban, még soha nem találkozott Eric Idle-lal (remélem megfelelően ragoztam!), viszont a többi Montgomery Python szereplőről teázások és vacsorázások után bizton állíthatja, hogy éppen annyira intelligensek, mint amennyire azt gondoljuk, amikor a jeleneteiket, filmjeiket nézzük.

Most megszakítom, hogy szebb legyen a cikk formája

Janza Katáról érdekes információ, hogy drámai hősnő korában folyamatosan vágyott valami klasszikus zenei bohóckodásra. Aztán hívta őt Szomor Gyuri (aki a darabot rendezte, bár eddig ezt még nem írtam le!), és Kata álmai egyszerre teljesültek. Ha a véletlenekből ez nem lenne elég, akkor itt egy újabb zseniális példa. Amikor Galla Miki gyerekkorában megérkezett Tanzániába, épp azon a napon született Hajdu Steve Debrecenben.

Infók, amelyekkel jobban lehet az előadást marketingelni

A baroque and roll darab (szerzőtől loptam!) premierje 2007-ben volt a kanadai (híres ország, messze van, ha ott bemutatnak valamit, akkor az biztos jó lesz!) Luminato Művészeti Fesztiválon, majd két évvel később, 2009 októberében a londoni Royal Albert Hallban (London az az a város, ahol meg nem erősített információk szerint a magyar a második hivatalos nyelv!) Közreműködött a BBC Szimfonikus zenekara és kórusa (ez már igen!), valamint fő és mellékszerepelték a Monty Python még élő művészei. Legutoljára a New York-i Carnegie Hall (azt a…) közönsége tapsolhatott a műnek.

Információk, amelyek közelebb hozzák a magyar nézők szívéhez a darabot

Aki a Madáchban szerette a Spamalotot, annak itt sem lankad majd a figyelme. A szerzők ugyanazok, a zene hasonló, a humor szintén. A magyar előadásban kórus per száz fő, valamint zenekar per nyolcvan fő biztosítja a zenei élményt.

Befejezés (Zárjuk már le!)

Szóval május 31-én az Arénában Monty Python vígoratórium. Akinek nem inge, ne jöjjön!

Kal Pintér Mihály

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!